Frézování komínů

POTŘEBUJETE PORADIT NEBO MÁTE ZÁJEM O NABÍZENOU SLUŽBU?

Zanechte nám na sebe kontakt, obratem se vám ozveme zpět.* Vyplňte prosím pole s hvězdičkou. Po odeslání formuláře Vás budeme neprodleně kontaktovat.

Frézování je úprava komínu pomocí speciální komínové frézy, která funguje na jednoduchém principu odstředivé síly. Frézování slouží ke zvětšení vnitřního prostoru komínu.

Jaké jsou výhody frézování komínu?

Kdy je potřeba frézování – zvětšení vnitřního prostoru komínu?

Tuto úpravu komínu je třeba provést například tehdy, kdy chceme ke spalinové cestě připojit palivový spotřebič s vyšším výkonem, než je umožněno komínem stávajícím, nebo pokud je třeba zlepšit tah tohoto komínu. Frézováním komínu je možné zvětšit jeho vnitřní prostor až o 1/3 tloušťky jeho zdi.

Je možné vyfrézovat každý komín?

Frézování komínů je přitom možné provést v komínech z cihel a betonu. Frézování není možné použít na kovové, železobetonové a keramické komínové vložky. Frézovat lze komíny jakéhokoliv průřezu, tedy komíny čtvercové i kruhové, přičemž fréza vždy kopíruje průřez původního komínu.

Co je potřeba zajistit před frézováním komínu?

Každý vyfrézovaný komín je následně třeba vyvložkovat, což je zásadní prevence proti úniku zplodin do vytápěného objektu. Zajistěte si práci Poctivého kominíka, a tím klidný a bezpečný domov. Kontaktujte nás přes objednávkový formulář online nebo zdarma telefonicky.